2018 Geelong Revival Motoring Festival

GEELONG WATERFRONT



Motorcycles Sunday

PRACTICE SESSIONS M1 M2 M3 M4

INDIVIDUAL RUN TIMES

Event

Issue 1
Page # 1

________________________________________________________________________________________________________________________________
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

P2 Unlimited

617 Brian March 0:19.5617 0:19.3532 0:19.0388 0:19.0146
616 Rodney Wright 0:19.8925 0:19.6287 0:19.4430 0:19.4279

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P2 Vintage Unlimited

619 Clint Chegwidden 0:16.9224 0:17.1679 0:16.9438 0:20.7690
605 Tim Loone 0:17.7952 0:18.3623 0:17.1771 0:17.0759
620 Ross Bolding 0:18.2529 0:17.9669 0:17.6550 0:17.3215
618 Tim Kill 0:21.5032 0:26.0898 0:25.9334

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 Unlimited

624 Richard Weston 0:14.7477 0:18.5167 0:15.2562 0:15.9812
623 Andrew Teitge 0:15.3491 0:15.0173 0:14.9728 0:14.7670

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Class P4U

628 Jimmy Parish 0:12.0146 0:12.5994 0:12.0780 0:12.6153
627 Ken Mundy 0:13.1206 0:12.7216 0:12.8527 0:12.6673
646 David Wadling 0:14.6170 0:13.9696 0:14.2709 0:13.9806

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P5 Unlimited

630 Bernie Leen 0:10.5662 0:10.3623 0:10.6161 0:10.4988
632 Maurice Turner 0:12.6021 0:12.0199 0:12.1489 0:12.0446
766 Fergus O’luanaigh 0:14.4267 0:14.1821 0:14.6704 0:14.9461

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P6 Unlimited

635 Benjamin Mundy 0:12.2568 0:11.9129 0:11.8287 0:11.6120
714 Simon Woodrow 0:12.3595 0:12.3279 0:12.2438 0:12.2543

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 up to 125cc

547 Nathan Price 0:29.0350 0:28.8421

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 up to 250cc

606 Max Engellenner 0:21.1252 0:19.5377 0:20.4367 0:19.7466

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 up to 350cc

707 Jeff Hoinville 0:21.5684 0:15.3364

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P4 up to 500cc

625 Des Heaney 0:13.7195 0:15.1569 0:25.7300 0:15.1497

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P4 up to 700cc

762 Stacey Heaney 0:13.3567 0:13.2927 0:13.1855 0:13.6884

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P5 up to 125

720 John McClean 0:19.0952 0:19.6172 0:18.5131 0:18.9656

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P6 up to 125cc

633 Jeffrey Solomano 0:16.4785 0:15.6471 0:15.2406 0:15.1770

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Red Plate

726 David Reidie 0:18.9495 0:19.1789 0:18.8371 0:18.3594

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Sidecar Modern

642 Shane&Tom Souter 0:12.0689 0:11.9284 0:11.8482 0:11.6919

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 Sidecar

641 Michelle&TBA Loone 0:15.7541 0:15.7992 0:15.5827 0:15.4199
638 Luke&TBA Rockliffe 0:16.0955 0:15.8595 0:15.7741 0:15.8338
637 Jason&Julie Skewes 0:18.4860 0:18.2169 0:17.7133 0:17.4499

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P4 Sidecar

640 Tim&TBA Loone 0:13.8160 0:13.5032 0:13.5299 0:13.2308
639 Brian&Leanne March 0:17.5467 0:17.9683 0:20.8608

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Superstock 1000

608 Michael Smith 0:10.5847 0:10.6479 0:10.4993 0:10.3942
609 Ian Ruby 0:11.3709 0:11.2913 0:10.7124 0:10.7096
612 Peter Wadling 0:10.7601 0:11.2137 0:11.1149 0:11.1682
644 John Cardbury 0:10.8041 0:11.0987 0:10.8144
614 Henry Jaruga 0:11.0302 0:11.2049 0:10.8274 0:11.2273
645 Mark Simpson 0:11.7520 0:11.6273 0:11.6454 0:11.4734 *:**.**** 0:11.4398
615 Robert Kaiser 0:11.5112 0:11.6868 0:11.8885 0:11.4507
611 Nigel Petrie 0:11.8840 0:11.8564 0:12.6436 0:12.3562
610 David Murray 0:13.9224 0:13.3895 0:13.4251 0:12.9444
613 Paul Andrews 0:13.6133 0:13.5019 0:13.9420 0:13.0595

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Superstock 600

607 Justin Kaiser 0:10.8726 0:10.7518 0:11.0948 0:10.7629

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Electric Bike Demo

604 Rodney Hay 0:31.4163 0:31.0520 0:30.5451 0:30.8857

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

250 Scooter Class

602 Rory Flynn 0:20.8464 0:20.7188 0:23.6357 0:20.8155

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

500 Class

603 Rod Lay 0:12.8220 0:12.7435 0:12.6353 0:12.6974

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________
Issue# 1 – Printed Sun Nov 25 16:28:34 2018 Timing System By NATSOFT (03)63431311 www.natsoft.com.au/results & Dorian DATA-1
All Run Times for Sunday Timing by :- Timetronics – 0428 436 073 Lucy&Kristy