2018 Geelong Revival Motoring Festival

GEELONG WATERFRONT



Motorcycles Saturday

PRACTICE SESSIONS M1 M2 M3 M4

INDIVIDUAL RUN TIMES

Event

Issue 2
Page # 1

________________________________________________________________________________________________________________________________
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

P2 Unlimited

617 Brian March 0:21.6014 0:20.6961 0:18.8286 0:19.2912
616 Rodney Wright 0:20.1823 0:19.9567 0:19.4748 0:19.7952

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P2 Vintage Unlimited

619 Clint Chegwidden 0:20.6496 0:19.1136 0:16.6074 0:16.4957
605 Tim Loone 0:18.5048 0:18.6993 0:19.5013 0:17.0430
618 Tim Kill 0:20.1811 0:19.4222 0:18.3536 0:22.8070

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 Unlimited

624 Richard Weston 0:15.6715 0:16.4472 0:14.8766 0:14.8755
623 Andrew Teitge 0:19.2156 0:20.1426 0:16.3230 0:16.0338

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Class P4U

627 Ken Mundy 0:15.5247 0:14.7671 0:12.7232 0:12.5498
626 Ian Ruby 0:14.1928 0:15.1408 0:13.0455 0:13.0499
628 Jimmy Parish 0:17.2590 0:14.9358 0:13.7263 0:13.1956
646 David Wadling 0:16.1193 0:15.3175 0:14.8901 0:14.5932

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P5 Unlimited

632 Maurice Turner 0:13.0657 0:12.7055 0:13.2821 0:12.2135
631 David Murray 0:18.2771 0:14.0724 0:12.4971
766 Fergus O’luanaigh 0:15.1091 0:14.6088

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P6 Unlimited

635 Benjamin Mundy 0:13.5482 0:15.3318 0:11.7233 0:11.9562
714 Simon Woodrow 0:15.2257 0:15.0546 0:12.4745 0:12.7296

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 up to 125cc

547 Nathan Price 0:30.2107 0:30.7508 0:29.6981 0:29.3261

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 up to 250cc

606 Max Engellenner 0:21.4088 0:20.1887 0:20.8397 0:20.0355

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P4 up to 700cc

762 Stacey Heaney 0:14.3026 0:13.8972 0:13.0310 0:12.8129

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P5 up to 125

720 John McClean 0:20.0513 0:21.1168 0:20.0651 0:19.4155

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P5 up to 500cc

629 Simon Teitge 0:13.6476 0:13.4852 0:13.2910 0:13.1900
706 Fergus O’Luanaigh 0:18.9221 0:19.0071

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Red Plate

726 David Reidie 0:18.6959 0:20.1840 0:19.9443 0:19.6528

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Sidecar Modern

642 Shane&Tom Souter 0:14.5251 0:18.0070 0:12.3422 0:12.5244

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P3 Sidecar

641 Tim Loone 0:15.7216 0:15.6282 0:16.0411 0:15.9890
638 Luke&TBA Rockliffe 0:16.7488 0:17.0425 0:16.2425 0:15.9129
637 Jason&Julie Skewes 0:19.1340 0:18.0204 0:17.8932 0:17.8221

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

P4 Sidecar

640 Michelle Loone 0:20.1531 0:17.5398 0:13.5036 0:13.8358
639 Brian&Leanne March 0:18.2330 0:19.9363 0:17.0052

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Superstock 1000

608 Michael Smith 0:14.6830 0:10.7535
614 Henry Jaruga 0:13.8453 0:13.6321 0:11.3195 0:10.8872
612 Peter Wadling 0:16.6283 0:14.2024 0:11.0331 0:11.3342
644 John Cardbury 0:14.3666 0:14.0224 0:11.3034 0:11.1455
615 Robert Kaiser 0:13.4183 0:14.2237 0:11.4647 0:12.0442
611 Nigel Petrie 0:14.1729 0:14.2478 0:13.1678 0:11.5083
645 Mark Simpson 0:14.4768 0:13.9192 0:11.8908 0:11.6383
613 Paul Andrews 0:16.0588 0:13.8643 0:14.2555

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Superstock 600

607 Justin Kaiser 0:12.0730 0:13.9044 0:10.8823 0:11.1523
643 David Stringer 0:12.7471 0:14.1489 0:11.8277 0:11.6735

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

Electric Bike Demo

604 Rodney Hay 0:32.9573 0:31.3133 0:32.5809 0:31.4071

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

125 GP

658 Jeffrey Solomano 0:16.0961 0:15.1356 0:17.6318 0:15.3083
601 Des Heaney 0:19.3102 0:19.0527 0:17.9189 0:17.6296

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

250 Scooter Class

602 Rory Flynn 0:21.3359 0:21.1600 0:20.5344 0:20.7303

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________

500 Class

603 Rod Lay 0:13.5075 0:13.6679 0:12.7237 0:12.8080

underline=fastest lap time
________________________________________________________________________________________________________________________________
Issue# 2 – Printed Sun Nov 25 10:15:55 2018 Timing System By NATSOFT (03)63431311 www.natsoft.com.au/results & Dorian DATA-1
Update to Class Codes Timing by :- Timetronics – 0428 436 073 Lucy&Kristy